Web Seminerlerimiz

Wing Turkiye Web Seminerleri

#jeotermaldekadinlar
 
Tarih: 08 Mayıs 2021 Cumartesi 
Saat: 14:00
Konu: Jeotermal Aramacılığında Sismik Uygulamalar
Dr. Orhan Güreli

Kayıt:  https://wingturkey.com/kayit/

Biyografi:

Orhan Güreli, Jeofizik Mühendisliği Lisans Derecesini (1993) İstanbul Teknik Üniversitesinden, Jeofizik Yüksek Mühendisliği derecesini (1998) ve Doktora derecesini (2007) Ankara Üniversitesinden almıştır. Sismik veri toplama, veri işleme ve yorumlama uzmanı olarak 28 yıldır sektörede çalışmaktadır. Yerbilimcisi olarak TPAO’da (Türkiye), NAGECO’da (Libya) ve ARAR’da (Türkiye) olmak üzere yurtiçinde, yurtdışında ve Denizlerde sismik veri toplama çalışmaları yapmıştır.

1993-2005 yılları arasında TPAO'da Sismik ekiplerde QC , Ekip Şefi, Baş Mühendis, Jeofizik Operasyon Müdürü ve Prosesci olarak çalıştı. Daha sonra North African Geophysical Exploration Company’de (NAGECO-Libya) Kalite Kontrol ve Veri İşlem Supervisor’ı olarak 2005 - 2011 yılları arasında çalıştı. Mayıs-2011’den beri ARAR Petrol ve Gaz AÜP AŞ'de Sismik Grup Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Ulusal ve uluslararası petrol ve jeofizik kongrelerinde 50'ın üzerinde sunum yaptı ve kurslar verdi. Uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanan 4 makalesi bulunmaktadır. "Vibrosismik" kitabının yazarlarından biridir. Yurtiçi ve Yurtdışında yerli ve yabancı kursiyerlere 2D-3D Sismik Planlama, Veri toplama, İşleme ve Yorumlama konusunda çeşitli kurslar verdi.

Türkiye'de Jeofizik Mühendisleri Odası (JFMO) ve SEG üyesidir.


Tarih: 19 Mart 2021 Cuma
Saat: 16:00
Konu: Jeotermal Sektöründe Kuyu içi ESP tipi Pompa Uygulamaları
Yasemin Hamitoğlu
ESP Design&Technical Engineer Schlumberger

Konu: Magma Odalari’nin Jeotermal Akişkanlar İçin Önemi, Türkiye’den Örnekler
Dr. Özgür KARAOĞLU

https://www.youtube.com/watch?v=sxNEZ0BrJyo