Merhaba Sevgili WinG Türkiye Üyeleri,

Bu Cumartesi günü (16 Ekim 2021) çevrimiçi olarak gerçekleştireceğimiz WinG Türkiye 5. Yıl Kutlamaları kapsamında sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz!

Ülke elçimiz Umut Destegül Solaroğlu‘nun karşılama konuşmasıyla başlayacağımız programımızda, açılış konuşmasını WinG’in kurucusu ve şu an International Geothermal Agency (IGA) / Uluslararası Jeotermal Derneği başkanı olarak görev yapan Andy Blair, Yeni Zelanda’dan canlı bağlanarak gerçekleştirecek.

Hemen ardından, 1989-1992 yılları arasında IGA’da kurucu görevini üstlenen ve çalışan bir Türk kadını olarak uluslararası bir toplulukta o yıllarda yer edinmiş öncü vizyonu ile Prof. Dr. Ender Okandan ve şu an adaylık ve üyelik kurulu başkanı göreviyle bu vizyonu devam ettiren Dr. Eylem Kaya bizlerle olacak.
Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde, ülkemizde jeotermal enerji sektöründe çalışan kadınların cinsiyet eşitsizliğinden etkilenmemesi, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, yer bilimleri öğrencilerinin jeotermal enerji dalına yönelik bilgilendirilmesi adına beraber yürüttüğümüz çalışmaları sabah oturumunun son sunumunda hep birlikte hatırlayacağız.

Öğleden sonra oturumlarında; Dünya Bankası’nın (DB) Türk jeotermal sektöründe cinsiyet eşitliğine yönelik yürüttüğü çalışmanın sonuçlarını DB danışmanı Melike Kara, Türk jeotermal sahalarında gerçekleştirdiği sayısız jeofizik uygulamayla Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Başokur ve Almanya’dan bağlanarak gerçekleştireceği son zamanların en dikkat çeken araştırma konusu; jeotermal akışkanlardan lityum eldesi konulu sunumuyla EnBW proje müdürü Elif Kaymakçı bizlerle olacak.

Dünya Kız Çocukları Gününde sizlerle bu dopdolu programı paylaşmaktan gurur duyuyoruz!
Gelin bu Cumartesi günü yeni dönem faaliyetlerimizi ve yol haritamızı belirleyeceğimiz bu önemli toplantıda bir araya gelelim ve hep beraber sektörümüze yön verecek adımları atalım.

Websemineri linkleri:

Microsoft Teams Turkiye platformundaki bir sorundan dolayı toplantımız Zoom platformuna taşınmıştır. Yeni baglantı bilgilerini aşagıda bulabilirsiniz. 

Birinci Oturum:
Topic: WinG Türkiye 5. Yıl Kutlamaları
Time: Oct 16, 2021 09:00 AM Istanbul

https://us06web.zoom.us/j/83887189181?pwd=Uk44RDRoUk5qWUtscWpjU2xhbDZjZz09

Meeting ID: 838 8718 9181
Passcode: wing
Meeting ID: 838 8718 9181
Passcode: 224586


Cumartesi günü görüşmek üzere,


Katılım için: Üyelik Formu